Сайт з нерухомості Хмельниччини
ТВОЯ ОСЕЛЯ
Тільки реальні об'єкти! Від мрії до реальності!
ВТОРИННИЙ РИНОК. НОВОБУДОВИ. КОМЕРЦІЯ.
Тільки реальні об'єкти! Від мрії до реальності!
ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ. БУДИНКИ. ДАЧІ.
Тільки реальні об'єкти! Від мрії до реальності!
ПРОДАЖ. ОРЕНДА.
Тільки реальні об'єкти! Від мрії до реальності!
Українцям змінили правила розділу нерухомості при розлученні

Українським подружжям спростили процедуру розділу недобудованих будинків. Розглядаючи справу №6-47цс16, Верховний суд прирівняв недобудови до готової нерухомості і дав можливість чоловікові або дружині через суд запускати його в експлуатацію.

“Під час розлучного процесу і розділу майна один з подружжя, який володіє недобудованим будинком, часто вдавалося до таких хитрощів: не вводив фактично добудовану нерухомість в експлуатацію, не підключав її до води і світла. Тільки для того, щоб її в суді не могли поділити між подружжям і відповідно виділити належні за законом частини. У кращому разі таке майно визнавалося будматеріалом. Таку можливість дає людям чинне законодавство. Але ВСУ в вищезгаданій постанові надає другій половині можливість через суд домогтися розділу об’єкта незавершеного будівництва з визнанням права власності на частину такого об’єкта”, – пояснив UBR.ua ситуацію старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Цілком очевидно, що рішення Верховного суду винесено на захист права того чоловіка або дружини, який не є співвласником квадратних метрів з виділеними частками.

“Для чоловіка, який є забудовником відповідно до дозвільних документів і який умисно не вводить будинок в експлуатацію з метою уникнення розділу такого будинку, позиція ВСУ однозначно не на його користь. Обравши правову позицію, викладену в зазначеному рішенні суду, другий з подружжя обійде таку бездіяльність першої особи і, таким чином, зможе мати можливість оформити за собою всі права на належну йому de jure частину нерухомого майна”, – підтвердив керуючий партнер АО “Клочков і партнери” Володимир Клочков.

Юристи підтверджують – подружжя-домовласники досить активно користувалися вищеописаним прийомом.

“Причому, велика частина будівельних об’єктів реально могла бути закінчена, проте в експлуатацію не здана і право власності не зареєстровано”, – сказав Клочков.

Хоча зауважив, що нерідко реєстрація зведених будинків затягувалася ще через бюрократичну тяганину, а також через введення в Україні рік тому оподаткування нерухомості.

“З моменту реєстрації права власності на житловий будинок, його власники набувають статусу платника податку на нерухомість з подальшими обов’язками сплачувати такий податок. Аби не допустити сплату податку, забудовники навмисно не здають в експлуатацію вже побудовані будинки, залишаючись власниками будівельних матеріалів”, – уточнив Клочков.

Юристи вважають, що постанова ВСУ у справі №6-47цс16 дасть поштовх новим реєстраціям нерухомості за рахунок так званої розлучної складової. І чекають нової хвилі позовів з цього приводу.

Курсы доллара, евро и рубля по банкам